wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » BLOG » Czyste i eleganckie - jak pielęgnować skórzane torebki

Czyste i eleganckie - jak pielęgnować skórzane torebki

Data dodania: 04-02-2024
Skóra naturalna to materiał pochodzenia zwierzęcego o złożonej strukturze. Galanteria skórzana jest bardzo wytrzymała i odporna na działanie czynników mechanicznych i środowiskowych. Skórzane torebki wymagają regularnego czyszczenia, odżywiania, natłuszczania i impregnacji. Bez tego szybciej się zużywają i stają się sztywniejsze, matowieją, wysychają i pękają, co obniża ich walory estetyczne.
 


alt


Skóra naturalna to materiał pochodzenia zwierzęcego o złożonej strukturze. Galanteria skórzana jest bardzo wytrzymała i odporna na działanie czynników mechanicznych i środowiskowych. Skórzane torebki wymagają regularnego czyszczenia, odżywiania, natłuszczania i impregnacji. Bez tego szybciej się zużywają i stają się sztywniejsze, matowieją, wysychają i pękają, co obniża ich walory estetyczne.

Torebka wykonana z naturalnej skóry będzie wyglądać dobrze przez długi czas, pod warunkiem, że poświęcisz trochę czasu na jej pielęgnację.

Cechy skóry naturalnej

Skóra naturalna to materiał pochodzenia zwierzęcego o złożonej strukturze. Galanteria skórzana jest bardzo wytrzymała i odporna na działanie czynników mechanicznych i środowiskowych. Skórzane torebki wymagają regularnego czyszczenia, odżywiania, natłuszczania i impregnacji. Bez tego szybciej się zużywają i stają się sztywniejsze, matowieją, wysychają i pękają, co obniża ich walory estetyczne.

Rodzaje skór używanych do produkcji torebek

Skóra licowa - co to jest?

Skóra licowa to jeden z najpopularniejszych rodzajów skóry naturalnej do produkcji torebek - jest to skóra gładka. Najczęściej spotyka się skórę licową bydlęcą lub cielęcą - są delikatne i miękkie w dotyku. Zewnętrzna warstwa skóry poddawana jest obróbce mechanicznej - licowaniu. Następnie skóra jest barwiona na dowolny kolor i woskowana, dzięki czemu torebka nabiera połysku i zwiększają się jej walory estetyczne. Nałożony wosk sprawia, że skóra jest odporna na wilgoć i zabrudzenia. Przed rozpoczęciem pielęgnacji skóry licowej, należy ją oczyścić miękką, wilgotną szmatką, aby usunąć brud z powierzchni skóry. Następnie należy użyć specjalistycznego balsamu na bazie wosku pszczelego, który nawilży, odżywi i zaimpregnuje skórę torebki.

Jeśli twoja torebka pęka lub przemaka, oznacza to, że wymaga większej pielęgnacji. Gdy torebka jest mocno zabrudzona, należy użyć mydła do skór, a następnie specjalnego tłuszczu do skór, który zmiękczy skórę i odżywi ją. Tłuszcz zapobiega wysuszaniu, przemakaniu i pękaniu skóry. Jeśli skóra traci intensywność koloru, należy użyć kremu do skór z pigmentem - wzmocni on kolor i ukryje niewielkie rysy. Na koniec należy zabezpieczyć skórę pastą lub woskiem, by nadać jej połysk.

Jak rozpoznać skórę zamszową?

Zamsz to skóra zwierzęca, która została wyprawiona bez warstwy licowej. Jest to odwrotna strona skóry, zwana mizdrą, która łatwo rozpoznać dzięki charakterystycznemu meszkowi w naturalnym lub sztucznie barwionym kolorze. Skóra zamszowa jest miękka i chłonna, a do jej pielęgnacji należy używać specjalnej, delikatnej szczotki, którą można kupić w sklepie obuwniczym. Ważnym elementem pielęgnacji zamszu jest impregnacja, która chroni skórę przed pochłanianiem wilgoci. Należy unikać stosowania kremów i past, ponieważ mogą one zniszczyć torebkę.

Skóra lakierowana - idealna na wyjątkowe okazje

Skóra lakierowana jest błyszcząca i efektowna, pozbawiona tzw. blizn, które są przykryte specjalną folią. Skóra lakierowana przyjmuje inne barwniki, które są trudne do usunięcia, dlatego należy unikać przechowywania lakierowanej torebki obok innych farbowanych rzeczy. Skóry lakierowane nie wymagają natłuszczania i olejowania, ponieważ ich powierzchnia jest zamknięta i pokryta folią. Wystarczy przetrzeć wilgotną, delikatną szmatką, a w przypadku zarysowań na torebce należy użyć korektora.

Nie ważne, z jakiego materiału wykonana jest Twoja torebka, ważne, aby stosować odpowiednie środki do jej pielęgnacji. W ten sposób utrzymasz ją w dobrym stanie, przedłużysz jej żywotność i zachowasz piękny wygląd.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu